Zpět

Literární čtvrtek: Renata Bulvová

Popis:

Podzimní sezónu literárních čtvrtků zahájíme 19. října od 18 hodin. Prvním literárním hostem, kterého Topičův salón přivítá po prázdninové odmlce, je básnířka Renata Bulvová.

Renata Bulvová (1966) přišla do Prahy ze severních Čech v roce 1987. Pracovala převážně v různých kulturních produkcích, v letech 1989-1992 provozovala s Hanou Čechovou umělecká pouliční vystoupení doma i v různých evropských městech. Na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka studovala herectví a v roce 1997 absolvovala katedru autorské tvorby, herectví a pedagogiky na DAMU.

V polovině devadesátých let zahájila v pražské restauraci U Bubeníčků činnost Literárního a kulturního klubu 8, jímž prošla řada později úspěšných autorů. S Bernie Higgins, Angličankou žijící v Praze, uvedla v život i další projekty, zejména Poezii pro cestující a Den poezie. Pořádala literární setkání na různých poetických místech (2005-2012), od roku 2013 se zaměřuje na společenskokritická témata, ke kterým zve literární a další umělecké osobnosti.

Píše mikropovídky, publikovala je časopisecky a ve sborníku Literární a kulturní klub 8 1997-1999, který připravila k vydání. Vydala sbírku O Chlupaté Bertě a jiné povídky (Dauphin/Protis, 2007) a básnické sbírky Nebude válek (2012) a Zářečí – Řeči – Za řečí (2014). Jejím posledním titulem je sbírka poezie Jdeš touto známou krajinou a přesto nevíš kudy (2017), která je vydána bilingvně, s německým překladem autorčiných básní. Založila a vede Školu rétoriky.

Večerem provede Nikolaj Ivaskiv.

Těšíme se na vaši návštěvu!