Zpět

Zažít Jilskou jinak

Popis:

17. 9. 2022

doprovodný program slavností

Galerie Jilská 14 se letos jako doprovodný program zapojí ke slavnostem Zažít město jinak. Okolí ožije ve spolupráci galerie Jilská 14 a vzdělávací platformy Dominikánská 8. Místa propojí živá hudba a celodenní program v podobě dílen, komentovaných prohlídek, antikvariátu a vintage bazárku. V klášteře proběhne komentovaná prohlídka jinak nepřístupných prostor, prohlídku s výkladem povede provincilál Lukáš Fošum. V galerii Jilská 14 bude zase komentovaná prohlídka výstavy Tadeáš Kotrba: Rinascimento. Program zakončí večerní divadelní představení „Jsme z toho města, které není“ – scénické čtení ze současné ukrajinské poezie v ambitech kláštera.

Galerie Jilská 14

Galerie Jilská 14 už déle než rok oživuje výstavami a nejrůznějšími programy lokalitu ulice Jilská na Starém Městě. V sobotu 17. 9. bude galerie otevřená v běžné otvírací době od 14 do 19 hodin. Výstava bude doplněna o doprovodné programy a prostory galerie budou připraveny k setkání. Konat se bude komentovaná prohlídka výstavy Tadeáš Kotrba: RINASCIMENTO (provede autor Tadeáš Kotrba), prohlídka bude doplněna o vernisáž autorovy doprovodné mini výstavy ve vitrínách dominikánského kláštera. Bude probíhat otevřená výtvarná dílna pro děti i dospělé, na malebném dvorku zřídíme venkovní kavárnu s drobným občerstvením. Nebude chybět ani vintage bazárek, secondhand a antikvariát. To vše bez zábran a v kooperaci se spřátelenou platformou Dominikánská 8 sídlící jen pár metrů dále na druhé straně ulice.

Platforma Dominikánská 8

Dominikánská 8 je místo vzdělání a kultury při klášteře sv. Jiljí v Praze. Program v sobotu 17. září proběhne komentovaná prohlídka jinak nepřístupných prostor s živým dominikánem, a to zcela jistě bez zábran a s možností se vyptat na detaily každodenního života v řeholi. Večer proběhne divadelní představení („Jsme z toho města, které není“ – scénické čtení ze současné ukrajinské poezie v ambitech kláštera, koncept a režie Lucie Ingrová, hrají František Čachotský, Sarah Haváčová, Daniel Hermann a Marie Jansová; hudbaMatěj Kotouček, Aliaksandr Yasinski).

 

HARMONOGRAM:

14:00-19:00                     Jilská 14, galerie: volný vstup na výstavu Tadeáš Kotrba: RINASCIMENTO, kavárna na dvorku galerie, živá hudba, výtvarná dílna pro děti i dospělé, vintage bazárek, secondhand, antikvariát

15:30                                komentovaná prohlídka kláštera dominikánů s provinciálem Lukášem Fošumem

17:00                                zahájení výstavy Tadeáše Kotrby ve vitrínách dominikánského kláštera (Jalovcová 2, Praha 1) a následná komentovaná prohlídka výstavy v galerii Jilská 14

18:30                                pravidelná bohoslužba v kostele sv. Jiljí

20:00                                divadelní představení „Jsme z toho města, které není“ – scénické čtení ze současné ukrajinské poezie v ambitech dominikánského kláštera (koncept a režie Lucie Ingrová, hrají František Čachotský, Sarah Haváčová, Daniel Hermann a Marie Jansová; hudbaMatěj Kotouček, Aliaksandr Yasinski)